Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer ? Göz Altı Morluklarına Neler İyi Gelir ? 2023

Göz Altı Morlukları

Göz altı morlukları, yoğun ve stresli günlerin ardından vücudunuzun fiziksel görünüşüne çok çabuk yansıyan sorunlardan biridir. Peki göz altı morlukları neden olur ? Nasıl geçer ? Neler iyi gelir ? Doğal yöntemler nelerdir ? Buyurun birlikte bakalım.

Göz Altı Morlukları İçin Kendiniz Uygulayabileceğiniz Doğal Yöntemler

Uzun süre seyahat, stresli geçen günler, kötü beslenme ve uykusuz geceler göz altı morlukların oluşumunun en büyük nedenleri arasındadır. Bu durumlarda aynaya bakmanız durumunda canınız biraz sıkılacaktır.

Yaşlı insanlarda daha çok görülür. Fiziksel olarak, bu morluklar sizi yaşlı ve yorgun gösterecektir. Bu görüntüden bitkisel yöntemler sayesinde kurtulabilirsiniz. İşte yöntemler;

1-Gül Suyu

Gül suyu, yorgun ve yaşlı görünen cildinizi yatıştırır, canlı görünmesini sağlar. Uygulaması ise, bir pamuğa gül suyunu dökün ve gözünüzü kapatarak üzerine bırakın. Günde 1 defa 15 dakika yapmanız yeterli olacaktır.

Göz Altı Morluklarına Salatalık Maskesi

2-Salatalık

Salatalık dilimleri göz kapaklarının üzerinde bekletildiğinde mor koyulukların azalmasında yardımcı olacaktır. Bu yöntem gözlerin şişmesi sorununda da kullanılan etkili bir yöntemdir. Salatalık içindeki su miktarı ve C vitamini cildin beslenmesinde önemli rol oynar.

Göz Altı Morlukları, Hindistan Cevizi Yağı

3-Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı, içerdiği E vitamini nedeniyle cildin onarılmasında ve morlukların giderilmesinde önemli etkiye sahiptir. Yatmadan günde 1 kez göz kapaklarınıza masaj yaparak uygulamanız yeterlidir.

4-Soğuk Kompres Uygulaması

Soğuk kompres uygulaması, göz altı morluklar ve şişkinlik için uygulanan en etkili yöntemlerden birisidir. Birkaç tane buz küpünü bir havlu içine koyarak göz kapaklarınıza baskı yapabilirsiniz. Yani bu sayede kan damarlarınız daralarak morlukların ve şişkinliklerin önüne geçmiş olursunuz.

5-Sağlıklı Uyku Çok Önemli

Belki de en önemli etken uyku. Bundan dolayı uykunuzun kalitesine çok dikkat etmelisiniz. Yani yastığınıza ve uyuduğunuz ortam çok önemli. Uykunuza dikkat ederseniz şişliklerin oluşmasını önleyebilirsiniz.

6-Masaj Yapın

Göz kapaklarınıza hafif aralıklarla masaj yapmak kan dolaşımınızı hızlandırarak cildinizin tazelenmesine yardımcı olacaktır.

7-Göz Altı Morluklar İçin Beslenmenize Dikkat Edin

Sağlıklı beslenmeye özen gösterin. Yani yağsız protein kaynaklı, taze meyve sebze ve sağlıklı tahıllar içeren besinler tüketmelisiniz. Ayrıca bol su tüketmeyi de unutmayın.

8-Yüzünüzü Doğru Yıkayın

Yüzünüzü sıcak suyla değil, aksine ılık suyla yıkamanız cildinize daha iyi gelecektir. Bundan dolayı günde 1 kez yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Kaynak

Daha Fazla Bilgisel Makale İçin Ana Sayfa yı Ziyaret Edin.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir