Doğal Taş Nedir ? Hangi Doğal Taş Ne İşe Yarar ?

Doğal Taşlar Nedir

Doğal Taş Nedir ?

Doğal Taşlar işlenmemiş toprağın altında olduğu gibi kalmış taşlardır. Milyarlarca yıl önce oluşmuştur. Bir çok toplum doğal taşların enerji ve şifa kaynağı olduğuna inanır. Peki hangi doğal taşlar ne işe yarar ? Bu yazımızda bunlardan bahsedeceğiz.

Hangi Doğal Taş Ne İşe Yarar ?

Kuvars Taşı 

Doğal taş gelince akla ilk gelen taşlardır aslında. Genellikle ilk tercih edilen kuvars taşıdır. Bunun nedeni ise insan anatomisiyle çok uyumlu titreşim ve enerji göndermesidir. Usta şifa taşı olarakta bilinir.

 

Kuvars Taşı

 

Dumanlı Kuvars Taşı

Dumanlı Kuvars Taşı yüzlerce yıldır değerli dekoratif ve süs amaçlı eşyalarda kullanılmıştır. Oluşumu esnasında radyasyona uğrar. Uğradığı radyasyona göre bulanıklaşır ve radyasyona göre yarı şeffaf, şeffaf yada opak halde bulunabilir. Dumanlı Kuvars Taşı nın gerginliği giderdiği, korku, panik ve kızgınlığı olumlu duygulara, huzur ve neşeye değiştirdiğine inanılmıştır.

 

Dumanlı Kuvars Taşı

 

Pembe Kuvars Taşı

Pembe Kuvars Taşı aşk taşı olarak taşlar arasında nam salmıştır. Aşk, sevgi ve şefkat taşıdır. Aşk arayanlara ve mevcut ilişkisini düzene sokmak isteyenlerin aradığı taştır. Ama nadir bulunan bir taş olduğunu da söyleyelim. Berrak olanın erkek, donuk olanın ise kadın için olduğu söylenir.

 

Pembe Kuvars Taşı

İşlem Görmüş Pembe Kuvars Taşı

 

Strin Taşı

Strin taşının bolluk ve bereketlilik getirildiği söylenir evet bu doğru ancak strin taşı şifa ve sağlık taşıdır. Doğada nadiren saydam, daha çok yarı saydam yada opak şekilde bulunur. Kuvars ailesinin sarı renkli üyesidir. Strin kelimesi Fransızca dan türemiş “limon” anlamına gelen “ctron” dan türemiş bir kelimedir.  Bu taş ta kuvarstan elde edilen ama işlem gören suni bir taştır.

Strin Taşı

Kaplan Gözü Taşı

Kuvars ailesinin bir üyesi olan kaplan gözü taşı genellikle takı olarak kullanılmaktadır. Ama şifası bol bir taştır. Ayrıca astım hastalıklarına iyi gelir. Aynı zamanda stres bozukluklarına da iyi gelir ve rahatlatıcı özelliği vardır. Fiyatı kalitesine göre değişmektedir.

Kaplan Gözü Taşı

 

Yıldız ( Aventurin ) Taşı

Mavi, Turuncu ve yeşil olarak bulunan kuvars ailesine ait bir taştır. İçinde zerrecikler halinde pırıltılar vardır. Dengeleyici ve depresyona karşı etkili bir taştır. Negatif enerjiden korur.

Yıldız Taşı

Akik Taşı

Akik Taşı doğada çok farklı renkler de vardır. Yapısında kuvars mineralini de bulundurur. Satın alırken mutlaka satıcıya işlem görüp görmediğini sorun. Çünkü çok fazla renkte bulunduğu için ısıl işlem görüp istenilen renk verilebilir. Akik taşı binlerce yıldır insanlar tarafından kullanılıyor. Bolluk ve bereketlilik getirdiği söylenir. Olumsuz enerjilere karşı etkili olduğu söylenir.

Akik Taşı

Mavi Akik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jasper ( Jaspir ) Taşı

Jasper Taşı birçok renk ve şekilde doğada vardır. Kalsedon taşının opak bir türüdür. Özel desen ve türü olmayanları piyasada uygun fiyata bulabilirsiniz. Halk arasında çakmak taşı da denir. Eski çağlarda yağmur getiren taş olarak bilinirdi. Erdemlik sembolü olan bu taş erkekler tarafından daha çok tercih edilse de kadınların kullanımını da engel teşkil etmez. Kişinin kendisini güçlü ve sağlıklı hissetmesini sağlar.

 

Jasper Taşı

Shungite Taşı

Günün çoğunda teknolojik aletlerin olduğu bir ortamda iseniz ve kendinizi enerjik hissetmek istiyorsanız seçeceğiniz taş. Son yüzyılda keşfedilmiştir. Taşın %98 i karbon içermektedir. Taşın işlenmemiş hali kömüre benzer ve siyah renktedir.

Shungite Taşı

 

Bu Yazımızda Doğal Taş Nedir ? Nelere İyi Gelir ? Bunlardan Bahsettik. Hepinize sağlıklı ve güzel günler dilerim.

Bu Makalede ki Görseller Sayan Onyx Adlı Mağazadan Çekilmiştir.

Daha Fazla Makale İçin Ana Sayfa ya Göz Atınız.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir