Telefon Numara Gizleme Nasıl Yapılır ? (Android ve iPhone)

Telefon Numara Gizleme Nasıl Yapılır ?

Telefon Numara Gizleme Nasıl Yapılır ? (Android ve iPhone)

Birini aradığınız zaman sizin kim olduğunuzu karşı tarafın bilmesini istersiniz. Bazı zamanlar ise telefon numaranızın diğer taraftakinden gizlemek isteyeceğiniz durumlar da olabilir. Android ya da iPhone cihazınız olsa da , göstereceğimiz üç seçenekten birini kullanarak numara gizleme işlemini kolayca istemediğiniz zaman gizleyebilirsiniz.

İster Android ister iOS aygıtlar arayan kimliğinizi saklamanıza izin verir, fakat kimi operatörler bu durumu geçersiz kılabilir. Bu durumlarda numaranızı direkt operatörler aracılığıyla engellemeniz gerekir. Temel adımlar cihazınızın türüne göre değişiklik gösterir.

Telefon numaranızı iPhone da saklamak için Ayarlar > Telefon > Arayan Kimliğimi Göster e gidin ve daha sonra ” Arayan Kimliğimi Göster ” işlevini devre dışı konumuna getirin.

Android’ de ise, telefondaki menüyü açın. Ayarlara gidin. Ek Hizmetleri seçin ve daha sonra Aramalar ve Ek Ayarları bulun. Bulduğunuzda telefon görüşmesi yaparken numara gizleme için “Asla” konumuna getirebileceğiniz Arayan Kimliğimi Göster seçeneğini görmelisiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz ayarların adlarını ve yollarının Android cihazınıza bağlı olarak değişiklik gösterebileceğini unutmayınız.

"</p

Yıldız Kodu Kullanarak Numara Gizlemek

Bu yöntem on yıllardır var. Fakat yaşadığınız ülkeye bağlı olarak değişmekle birlikte, Türkiye’de #31# yaparak numaranızı kolayca gizleyebilirsiniz.

Operatörler Aracılığıyla Numaranızı Gizleyin

Bu yöntemi pek tavsiye etmiyoruz. Çünkü biraz karmaşık yöntemdir. Operatörünüzle iletişime geçmenizi gerektirir. İletişime geçtiğinizde size neden gizlemek istediğinizi sorabilirler. Onun için iletişim kurmadan bir neden düşünseniz iyi olur. Diğer bir seçenek ise bazı operatörlerin mobil uygulamalarında kolayca bu seçeneği aktif hale getirebilirsiniz. Kontrol etmenizde fayda var.
Maalesef telefon numaranızı her kişi ve her zaman için engelleyemezsiniz. Bazı kurum, kuruluşlar, işletmeler ve acil durum hizmetleri telefon numaranızı ve kimliğinizi görmeye devam ederler. Tamamen ulaşılmaz olmak istiyorsanız her zaman Google Voice yada Burner gibi telefon arama uygulamalarını kullanabilirsiniz. 

Daha Fazla Bilgisel Makale ve Yazı İçin Ana Sayfa yı Ziyaret Edin.

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir