İnternetten Araç Kiralama Nasıl Yapılır ? Nelere Dikkat Edilmeli ?

Araba Kiralama da Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnternetin Araç Kiralama Sektöründeki Yeri

İnternetin her alanda kullanımın artmasıyla bir çok insan araç kiralama da bile internetten araç kiralamayı tercih ediyor. Sadece araba kiralamayı aracı olmayanlar kullanmıyorlar. Aracı olanlarda kullanıyor. Mesela uçakla seyahat etmeyi tercih eden birisi gideceği şehirde uçaktan indikten sonra arabası hazır oluyor yada uzun yola gidecek ama aracı çok fazla yakıt tüketimi yapan birisi daha ekonomik bir araç seçebiliyor.

İnternetten Araç Kiralama da Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

Araç Kiralama da Sözleşme

En önemli husus aracı kiralayacağınız şirketin kurumsal ve güvenilir olması. 7/24 müşteri temsilcisi sunması. Olası bir durumda sürekli ulaşabileceğiniz ve sorunlarınızı halledebileceğiniz birisinin olması. Aracı kiraladıktan sonra bazı şirketler sözleşmeyi online olarak mail yoluyla ulaştırabilirler. Gönderilen sözleşmeyi dikkatli bir şekilde okumanız sizin faydanıza olacaktır çünkü şirketler arası sözleşmeler de  farklılıklar bulunmaktadır. Bir diğer hususta ödemeyi de online  ortamdan yapacağınız için firmanın sağlam bir  ödeme alt yapısı olup olmadığına dikkat edin. Araç kiralayacağınız firmayı seçerken mutlaka birden çok araç kiralama firmalarının bulunduğu platformlardan yararlanmanız sizin faydanıza olacaktır. Tek bir firma seçerseniz diğer firmalarla fiyat karşılaştırması yapamazsınız. Daha uygun  fiyata aynı hizmeti kaçırmayın derim.

Araç Kiralama da Hangi Belgelere İhtiyaç Duyulur ?

Araç Kiralama da İstenilen Belgeler

Araç kiralamak basit olabilir fakat bazı belgeleri ibraz etmek zorundayız ve bazı yükümlülüklerimiz var. İlk olarak kimlik kartımız. Aracı kullanan kişiye araç emanet edilmekte. Aracı iki kişi kullanacaksa ikisinin de kimliği istenmekte.

Bir diğer belge ise ehliyet. Ehliyete sahip olma süresi firmalar tarafından önemli bir husus. Sonuçta aracını size emanet ediyor. İyi bir şoföre emanet etmek isteyecektir. Genelde bu süre minimum 2-3 senedir.

Bazı firmalar ise ikametgah ve imza beyannamesi isteyebilir.

İnternetten Araç Kiralamanın Avantajları Nelerdir ?

İnternetin bu alanda da etkin kullanılması şahsen bizim açımızdan güzel. Firma yetkilileriyle yüz yüze muhatap olmuyorsunuz. Fiziksel olarak çalışan araç kiralama şirketlerin belli bir çalışma mesaisi var. Acil durumlarda  zaman fark etmeden kiralayabiliyorsunuz. Eğer çok araç kiralayan biriyseniz kimlik kartınızı ve ehliyetinizin fotoğrafını çekerek sistemden 2 dakika da işlemleri hallediyorsunuz ve zamandan tasarruf etmiş oluyorsunuz. Bakalım ileride internet bize daha ne kolaylıklar sağlayacak göreceğiz.

Daha Fazla Makale İçin Ana Sayfa ya Göz Atabilirsiniz.

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir